O nás

Proč to děláme?

Sešli jsme se jako lidé a občané z různých důvodů. Někdo z nás má obavy, jak na nás dopadne blížící se hospodářská krize nebo se bojíme o demokracii a svobodu v naší zemi, působení Ruska a Číny a vůbec světového chaosu.

Vadí nám stav životního prostředí, nebo věříme v rozvoj a modernizaci České republiky, přejeme si neohraničené možnosti pro sebe, naše děti a vnuky i nebo jsme také prostě lidé, které nebaví být jen Čechy a chtějí být něco více.

Naše motivace je různá, ale shodli jsme se na tom, že nejlepší šance jak se dají zažehnat naše obavy a splnit naše přání, je vytvoření silné a sjednocené Evropy, ve které bude Česko jejím srdcem a to nejen zeměpisně, ale i politicky, ekonomicky a morálně.

Všichni naší zemi přejeme štěstí a věříme, že máme jen jedinou šanci jak zabránit chudobě, autoritářství a zaostalosti. A tou je posílení Evropské unie a v tom, že se Češi přestanou EU bát a naopak využijí šanci, kterou nám její integrace poskytuje a kterou jsme stále nevyužili, přestože jsme formálními členy.

Věříme, že se Česko může z nejeuroskeptičtější země EU změnit na jednoho z lídrů Evropy.

Česko má být srdečním tepem Evropy. Pulse of Europe.

Výroční zprávy spolku:

stáhněte soubor v pdf (34 MB)

Kontaktujte nás