Sdělení

Protest proti Ficovi

21. 11. 2023

24.11. 2023 v 10:30 se sejdeme na Kosárkově nábřeží u vchodu do zahrady Strakovy akademie, abychom vyjádřil nesouhlas s politikou a postoji Roberta Fica a to přímo jemu do očí, protože ten den přijede na oficiální návštěvu ČR a setká se zde s českým premiérem.
Je naši povinnosti jako Evropanů mu vyjádřit naší nelibost s jeho proruskými a protiukrajinskými postoji, s jeho nenávistnou rétorikou a postojem k médiím a menšinám, které se neslučují s evropskými hodnotami, které by měl premiér členské země EU ctít.
Je naši povinností jako přátel Slovenska vyjádřit podporu té části slovenské veřejnosti, které Fica nevolila a právem se bojí o osud liberální demokracie na Slovensku a má důvodné pochybnosti a poctivosti a slušnosti tohoto člověka.

FB událost zde

Sametový můstek do Evropy 2023

8. 11. 2023

Přijďte 17.11. odpoledne na Můstek v Praze! Pod konstrukcí s vlajkami "brána do Evropy" se můžete už potřetí setkat s organizacemi, které podporují EU, evropskou integraci, euro, evropské hodnoty a Ukrajinu:
-Pulse of Europe (EU, integrace, euro, evropské hodnoty)
-koalice Volt a SEN21 (integrace, euro, evropské hodnoty)
-Euro v Česku (euro)
-Pražský Majdan (podpora Ukrajiny)
-NAFO (podpora Ukrajiny)
-Push to Leave (podpora Ukrajiny)
-Ilumicati (boj proti dezinformacím)
OD 14:00 do 20:00 můžete navštívit naše stánky, vzít si naše materiály, podepsat petice, přispět na Ukrajinu, diskutovat... prostě aktivně oslavit 17. listopad nejen nostalgickým vzpomínáním, ale také aktivní účasti na řešení problémů současnosti a budoucnost, dle nejlepších demokratických tradic 17. listopadu.

Facebooková událost

Turné My jsme Evropa, 2.část

16. 9. 2023

Pulse of Europe ve spolupráci s místním organizacemi mSTAN, Volt a Milionu chvilek i místními aktivisty pořádá turné po České republice! Vezeme evropský stánek do vašeho města /obce. Přijďte si něco přečíst o EU, diskutovat, přijďte si pro evropské suvenýry, knihy o EU zdarma a pro mnoho dalšího. Přijďte se setkat pod evropskou vlajkou s dalšími EU fandícími lidmi.

19.9. Jeseník, Masarykovo náměstí 10:00 až 17:00
20.9. Zlaté Hory, Náměstí Svobody (proluka) 12:00 až 15:00
21.9. Frýdek Místek, Náměstí Svobody 10:00 až 15:00
22.9. Karviná, Masarykovo náměstí 14:00 až 17:00
27.9. Liberec, Náměstí Edvarda Beneše 13:00 až 17:00Buďme pulsem srdce Evropy!

Podpořte aktivity Pulse of Europe na https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2101326850 nebo na https://www.darujme.cz/organizace/1200589
Více o nás na www.pulsevropy.cz

Turné My jsme Evropa 2023, část 1

31. 8. 2023

Pulse of Europe ve spolupráci s místním organizacemi mSTAN, Milionu chvilek i místními aktivisty na turné po České republice! Vezeme evropský stánek do vašeho města /obce. Přijďte si něco přečíst o EU, diskutovat, přijďte si pro evropské suvenýry, knihy o EU zdarma a pro mnoho dalšího .Přijďte se setkat pod evropskou vlajkou s dalšími EU fandícími lidmi.

7.9. Jindřichův Hradec 11:00 až 15:00 náměstí Míru
11.9. Svitavy 11:00 až 17:00 náměstí Míru
12.9. Mohelnice 14:00 až 18:00 náměstí Svobody
14.9. Sokolov 15:00 až 16:00 náměstí BudovatelDalší města budou následovat v navazující události.

Buďme pulsem srdce Evropy!
Podpořte aktivity Pulse of Europe na https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2101326850 nebo na https://www.darujme.cz/organizace/1200589
Více o nás na www.pulsevropy.cz

My jsme Evropa! Září 2023

27. 8. 2023

Máte pocit, že ve vašem městě nebo vesnici nejsou žádní Eurohujeři? Nebojte se! Už jedeme! Pulse v září vyráží po ČR. Komu se tento nápad líbí, může nám pomoci. Nejlépe finančně a to buď tady: https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2101326850 nebo tady: https://www.darujme.cz/projekt/1203164

Dva Dny Evropy s Pulsem Evropy

2. 5. 2023

Jako každý květen budou Evropané slavit Den Evropy. My vám nabízíme hned dva. Jeden oficiální pod záštitou zastoupení Evropské komise v Praze na Střeleckém ostrově dne 5.5.2023 od 13:00 do 22:00. Odpoledne zde budou stánky velvyslanectví zemí EU a Ukrajiny a různých organizací, včetně té naší. Máme pro vás naše informace, petice a evropské suvenýry (zdarma) a pro vaše děti evropské balonky a možnost udělat si vlastní odznáček.

událost zde

Ale protože skutečný Den Evropy je až 9.5., najdete nás v tento den jen kousek vedle na Kampě na akci, kterou zorganizovala strana Volt. I zde bude od 14 hodin náš obligátní stánek. V 17:30 pak dojde k happeningu, kdy z mostu Legií vyvěsíme velkou vlajku EU a transparent požadující zrušení veta v EU.

událost zde

Budeme rádi, když nás přijdete podpořit.

Akce: Stojíme za Ukrajinou a její vlajkou

28. 3. 2023

11.3.2023 došlo k incidentu, kdy dav zfanatizovaných a rozběsněných podporovatelů Ruska zaútočil na budovu Národního muzea a v Praze, aby z ní strhl ukrajinskou vlajku.

Demonstrace stejných lidí je plánována na 16.4.2023. Pojďme jako občané ukázat, že takovéto chování odsuzujeme a pojďme se symbolicky zastat ukrajinské vlajky na Národním muzeu.


Proč je ukrajinská vlajka na Národním muzeu důležitý symbol, který tam má zůstat? Tato vlajka není pouze symbolem brutálně napadené země, ale je rovněž symbolem naší evropské solidarity s touto zemí, stejně tak jako našich evropských hodnot, které máme s Ukrajinou společné a za které Ukrajinci trpí a umírají. Je symbolem našeho spojenectví v NATO, po kterém Ukrajina touží a stejně tak je i symbolem naší evropské jednoty ke které se Ukrajinci touží přidat.


Budeme tedy stát pod ukrajinskou vlajkou a tím budeme stát za Ukrajinou, demokracií, NATO a za Evropskou unií. Je důležité, aby veřejnost viděla občany, kteří vlajku chtějí bránit, místo těch, kteří ji chtějí strhnout. Přijďte a přineste si vlajky a transparenty, které ukazují jaké hodnoty ctíte a ukažte je světu pod ukrajinskou vlajkou.

Organizační pokyny:
1. vlajku budeme chránit pouze symbolicky, od skutečné ochrany tu je policie
2. policie bude dbát na pořádek a bezpečnost na shromáždění a bude přítomná na místě, obavy z násilí tudíž nejsou opdstatněné
3. Vzhledem ke specifičnosti shromáždění nebudou zde žádné projevy, jedná se o ukázaní vlajek a transparentů a také se jedna o stání na jednom místě po dobu několika hodin. Prosíme účastníky , aby s těmito faktory počítali.
4. Shromáždění protistrany z Václavského náměstí bude dobře slyšitelné, je nutné se obrnit psychickou odolností

facebooková událost

Otevřený dopis za podporu přijetí eura v Česku pro zvoleného prezidenta Petra Pavla

5. 2. 2023

Vážený pane prezidente,

předně bychom Vám rádi pogratulovali k Vašemu zvolení prezidentem České republiky a popřáli mnoho zdaru ve Vaší náročné funkci. Obracíme se na Vás jako občané a zástupci občanské společnosti, členové politických stran a zástupci nevládních organizací, abychom Vám poděkovali za Vaši podporu přijetí eura v Česku a požádali Vás, abyste v úsilí o zavedení eura pokračoval. Jsme si vědomi toho, že Vaše pravomoci nejsou v této oblasti rozhodující, avšak historické precedenty ukazují, že prezident může uplatnit svůj neformální vliv, neboť se opírá o silný mandát z přímé volby a může tak působit na politickou reprezentaci a na veřejné mínění. Podpora hlavy státu v tak strategicky významném tématu se proto jeví jako klíčová.

Věříme, že hlava státu, která nestraší a nešíří nepravdy o euru, ale naopak se aktivně zapojí do racionální diskuze o jeho zavedení, může výrazně ovlivnit veřejné mínění. To je klíčové ke zvrácení negativního postoje velké části veřejnosti k euru, způsobené téměř dvaceti lety dezinformací a demagogie, často z úst nejvyšších ústavních činitelů. Ti používali a používají zcela absurdní a zavádějící argumenty, aby vědomě blokovali vstup Česka do eurozóny. Tím brzdí naši ekonomickou prosperitu.

Nesmírně si ceníme podpory, kterou jste euru vyjádřil jako prezidentský kandidát, a pevně věříme, že v tom budete pokračovat i nadále. Dovolte nám připomenout, že k přijetí společné měny jsme se zavázali naším vstupem do EU již v roce 2004. Euro používá většina našich sousedů a členských států EU jako symbol členství ve sjednocené a silné Evropě. Již dnes je polovina firemních úvěrů pro české firmy poskytována v eurech, neboť jsou finančně výhodnější. Předpokládáme, že stejně jako my nejste spokojen se situací, kdy firmy plně využívají výhod společné měny, ale občanům je to samé upíráno. 

Podpora eura vyžaduje nejen kolektivní úsilí, ale také konkrétní kroky, které přesvědčí vládu i další ústavní činitele o nutnosti učinit nezbytné kroky vedoucí k přijetí společné evropské měny. Jako prezident můžete jednat s vládou ČR, organizovat veřejné debaty s občany a předními českými a zahraničními ekonomy nebo dát impuls k zahájení veřejné kampaně o výhodách našeho členství v eurozóně. Máte rovněž pravomoc jmenovat členy Bankovní rady České národní banky, která může sehrát důležitou roli v rámci procesu přijetí společné měny. 

Přijetí eura v ČR by mělo být jednou z absolutních priorit naší země, vlády a politické reprezentace. Jeho přijetí přinese novou dynamiku naší proexportní ekonomice a zvýší důvěryhodnost českých firem v očích zahraničních partnerů. Přijetím společné měny se rovněž posuneme blíže hlavnímu proudu evropské integrace, což je mimo jiné rovněž jednou z Vašich priorit.

Vážený pane prezidente, děkujeme za Vaši podporu euru a pevně věříme, že v ní budete pokračovat i během výkonu svého mandátu.

Za Volt Česká republika: Adam Hanka předseda

Za Pulse of Europe: Tomasz Peszynski. předseda

Za Pro euro: David Antoš, předseda

Dále podpořil: Martin Exner, poslanec Parlamentu České republiky za STAN

Adresát:
Jeho Excelence
pan Petr Pavel
zvolený prezident České republiky
P R A H A

My jsme Evropa 2023

14. 1. 2023

Loni jsme vyrazili na turné "My jsme Evropa" u příležitosti českého předsednictví. Předsednictví skončilo, ale turné mělo takový ohlas, že letos chceme vyrazit znovu. Proto prosíme:

1. kdo by měl zájem, abychom přijeli do jeho města/obce a je nám ochoten pomoci s organizací na místě, nechť se na nás obrátí, nejlépe na email: info@pulsevropy.cz

2. všechny, kteří nám zde loni psali nebo nám osobně sdělovali, že by nás u sebe chtěli vidět, ať se nám znova ozvou také

3. pokud chcete turné pomoci a myslíte si, že je důležité diskutovat v regionech o EU a euru, přispějte nám na turné finančně na náš transparentní účet: 2101326850/2010

Děkujeme!

Podpořte naše úsilí o euro a evropskou integraci finančním darem.

28. 12. 2022

Pulse of Europe tvrdohlavě usiluje o zavedení eura v ČR a o to, aby ČR byla motorem, nikoliv brzdou evropské integrace.

Pulse of Europe organizuje mnohé pouliční akce, kde použije mnoho paliva, spotřebního materiálu a dalšího.

Pulse of Europe rozdává zadarmo lidem samolepky, placky a vlajky EU.

Pulse of Europe neustále edituje své stránky, tak aby byly aktuální a oslovovaly veřejnsot.

Pulse of Europe cestuje po celé ČR.

Na to všechno potřebujeme peníze. Na palivo, ubytování, tiskoviny, propagační předměty a suvenýry, Občas také na profesionální údržbu a opravu webu. Nemáme žádné zaměstnance, všechnu činnost naši členové vykonávají zdarma a dobrovolně. Nenecháme si platit občerstvení nebo reprezentaci a podobně. Vaše dary využíváme velmi efektivně, prakticky a účelně.

Prosíme přispějte na náš transparentní účet: 2101326850 / 2010

nebo přes Darujme.cz

pomoci nám můžete i zakoupení věcí v našem e-shopu