Sdělení

Podpořte naší kampaň na podporu eurovoleb a proti populistům

21. 1. 2024

Jsme normální občané, jen se bojíme Putina a Trumpa a co bude s Evropou a co bude s Českem. Proto chceme silnou Evropu a bojujeme za ní. Ženeme lidi k volbám, kritizujeme populisty, chválíme demokraty. Děláme to neúnavně už 7 let a uděláme to i letos. Před evropskými volbami se postavíme demagogům lhářům a budeme říkat celému Česku: Volte silnou Evropu Ale potřebujeme benzín, placky, letáky, stánek, podia a mnoho dalšího. A to není zadarmo. Hodně z toho si platíme sami, ale pokud má naše snažení mít význam potřebujeme aspoň 200 000 Kč od vás.
Darujte nám je prosím přes Donio


Volme silnou Evropu

1. 1. 2024

V roce 2024 nás čekají Evropské volby.

Smyslem je zvolit lidi, kteří budou v Evropě zastupovat přímo nás a budou mluvit naším hlasem. Hlasem občanů. Europoslanci jsou naším hlasem v Evropě. Ne hlasem vlády, ne hlasem státu, ale naším. Chceme Evropu, která bude poslouchat Rusko? Která se bude bát jeho zbraní nebo Evropu, kde si sami určíme, co chceme a bát se nebudeme muset nikoho? Chceme Evropu, která se nenechá vydírat, která reaguje pružně a rychle a není na ničem závislá? Nebo Evropu rozhádanou, plnou malých zaostalých zemí, závislou na ruských surovinách a čínských výrobcích? Chceme Evropu, kde vládne právo, kde se lze dovolat spravedlnosti a která brání naší svobodu nebo Evropu, kde vládnou mafiánští zbohatlíci, lháři a uřvaní fašisté? Zůstaneme my Češi zemí, kde chodí k evropským volbám nejméně lidí z celé Evropské unie nebo se vrátíme ke svému tradičnímu zájmu o Evropu? Vždyť český král Jiří z Poděbrad prakticky vymyslel evropskou integraci, Tomáš Garique Masaryk byl přesvědčený zastánce evropské federace a Václav Havel označil Evropu za „vlast našich vlastí“. Volme silnou Evropu!

Stánek pro euro před Strakovkou

17. 12. 2023

Ve středu 20. prosince 2023 od 9 hodin pořádají organizace Euro v Česku, Pulse of Europe a Volt Česko setkání před sídlem Úřadu vlády ve Strakově akademii, na kterém chtějí vyjádřit svou podporu přijetí eura v České republice. Setkání proběhne formou petičního stánku umístěného před Úřadem vlády s peticí pro euro, která je společným projektem těchto organizací.
Místo a čas je zvolen tak, aby se lidé, kteří by měli zájem o podpis této petice mohli setkat s ministry vlády. Akce je tedy něco mezi petičním stánkem, happeningem a demonstrací. Proto vás rádi uvítáme, pokud máte čas a možnost na našem stánku, aby vláda viděla, že jsou lidé ochotní pro euro něco aktivního udělat. Smysl dává i účast lidí, kteří petici již podepsali, protože pouhou vaší přítomností na petičním stánku můžete vládu upozornit na to, že jsou tady lidé, kteří chtějí dodržet slib, který jsme dali v roce 2004 a přijmout euro.
Přihlaste se na událost na Facebook

f

Protest proti Ficovi

21. 11. 2023

24.11. 2023 v 10:30 se sejdeme na Kosárkově nábřeží u vchodu do zahrady Strakovy akademie, abychom vyjádřil nesouhlas s politikou a postoji Roberta Fica a to přímo jemu do očí, protože ten den přijede na oficiální návštěvu ČR a setká se zde s českým premiérem.
Je naši povinnosti jako Evropanů mu vyjádřit naší nelibost s jeho proruskými a protiukrajinskými postoji, s jeho nenávistnou rétorikou a postojem k médiím a menšinám, které se neslučují s evropskými hodnotami, které by měl premiér členské země EU ctít.
Je naši povinností jako přátel Slovenska vyjádřit podporu té části slovenské veřejnosti, které Fica nevolila a právem se bojí o osud liberální demokracie na Slovensku a má důvodné pochybnosti a poctivosti a slušnosti tohoto člověka.

FB událost zde

Sametový můstek do Evropy 2023

8. 11. 2023

Přijďte 17.11. odpoledne na Můstek v Praze! Pod konstrukcí s vlajkami "brána do Evropy" se můžete už potřetí setkat s organizacemi, které podporují EU, evropskou integraci, euro, evropské hodnoty a Ukrajinu:
-Pulse of Europe (EU, integrace, euro, evropské hodnoty)
-koalice Volt a SEN21 (integrace, euro, evropské hodnoty)
-Euro v Česku (euro)
-Pražský Majdan (podpora Ukrajiny)
-NAFO (podpora Ukrajiny)
-Push to Leave (podpora Ukrajiny)
-Ilumicati (boj proti dezinformacím)
OD 14:00 do 20:00 můžete navštívit naše stánky, vzít si naše materiály, podepsat petice, přispět na Ukrajinu, diskutovat... prostě aktivně oslavit 17. listopad nejen nostalgickým vzpomínáním, ale také aktivní účasti na řešení problémů současnosti a budoucnost, dle nejlepších demokratických tradic 17. listopadu.

Facebooková událost

Turné My jsme Evropa, 2.část

16. 9. 2023

Pulse of Europe ve spolupráci s místním organizacemi mSTAN, Volt a Milionu chvilek i místními aktivisty pořádá turné po České republice! Vezeme evropský stánek do vašeho města /obce. Přijďte si něco přečíst o EU, diskutovat, přijďte si pro evropské suvenýry, knihy o EU zdarma a pro mnoho dalšího. Přijďte se setkat pod evropskou vlajkou s dalšími EU fandícími lidmi.

19.9. Jeseník, Masarykovo náměstí 10:00 až 17:00
20.9. Zlaté Hory, Náměstí Svobody (proluka) 12:00 až 15:00
21.9. Frýdek Místek, Náměstí Svobody 10:00 až 15:00
22.9. Karviná, Masarykovo náměstí 14:00 až 17:00
27.9. Liberec, Náměstí Edvarda Beneše 13:00 až 17:00Buďme pulsem srdce Evropy!

Podpořte aktivity Pulse of Europe na https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2101326850 nebo na https://www.darujme.cz/organizace/1200589
Více o nás na www.pulsevropy.cz

Turné My jsme Evropa 2023, část 1

31. 8. 2023

Pulse of Europe ve spolupráci s místním organizacemi mSTAN, Milionu chvilek i místními aktivisty na turné po České republice! Vezeme evropský stánek do vašeho města /obce. Přijďte si něco přečíst o EU, diskutovat, přijďte si pro evropské suvenýry, knihy o EU zdarma a pro mnoho dalšího .Přijďte se setkat pod evropskou vlajkou s dalšími EU fandícími lidmi.

7.9. Jindřichův Hradec 11:00 až 15:00 náměstí Míru
11.9. Svitavy 11:00 až 17:00 náměstí Míru
12.9. Mohelnice 14:00 až 18:00 náměstí Svobody
14.9. Sokolov 15:00 až 16:00 náměstí BudovatelDalší města budou následovat v navazující události.

Buďme pulsem srdce Evropy!
Podpořte aktivity Pulse of Europe na https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2101326850 nebo na https://www.darujme.cz/organizace/1200589
Více o nás na www.pulsevropy.cz

My jsme Evropa! Září 2023

27. 8. 2023

Máte pocit, že ve vašem městě nebo vesnici nejsou žádní Eurohujeři? Nebojte se! Už jedeme! Pulse v září vyráží po ČR. Komu se tento nápad líbí, může nám pomoci. Nejlépe finančně a to buď tady: https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2101326850 nebo tady: https://www.darujme.cz/projekt/1203164

Dva Dny Evropy s Pulsem Evropy

2. 5. 2023

Jako každý květen budou Evropané slavit Den Evropy. My vám nabízíme hned dva. Jeden oficiální pod záštitou zastoupení Evropské komise v Praze na Střeleckém ostrově dne 5.5.2023 od 13:00 do 22:00. Odpoledne zde budou stánky velvyslanectví zemí EU a Ukrajiny a různých organizací, včetně té naší. Máme pro vás naše informace, petice a evropské suvenýry (zdarma) a pro vaše děti evropské balonky a možnost udělat si vlastní odznáček.

událost zde

Ale protože skutečný Den Evropy je až 9.5., najdete nás v tento den jen kousek vedle na Kampě na akci, kterou zorganizovala strana Volt. I zde bude od 14 hodin náš obligátní stánek. V 17:30 pak dojde k happeningu, kdy z mostu Legií vyvěsíme velkou vlajku EU a transparent požadující zrušení veta v EU.

událost zde

Budeme rádi, když nás přijdete podpořit.

Akce: Stojíme za Ukrajinou a její vlajkou

28. 3. 2023

11.3.2023 došlo k incidentu, kdy dav zfanatizovaných a rozběsněných podporovatelů Ruska zaútočil na budovu Národního muzea a v Praze, aby z ní strhl ukrajinskou vlajku.

Demonstrace stejných lidí je plánována na 16.4.2023. Pojďme jako občané ukázat, že takovéto chování odsuzujeme a pojďme se symbolicky zastat ukrajinské vlajky na Národním muzeu.


Proč je ukrajinská vlajka na Národním muzeu důležitý symbol, který tam má zůstat? Tato vlajka není pouze symbolem brutálně napadené země, ale je rovněž symbolem naší evropské solidarity s touto zemí, stejně tak jako našich evropských hodnot, které máme s Ukrajinou společné a za které Ukrajinci trpí a umírají. Je symbolem našeho spojenectví v NATO, po kterém Ukrajina touží a stejně tak je i symbolem naší evropské jednoty ke které se Ukrajinci touží přidat.


Budeme tedy stát pod ukrajinskou vlajkou a tím budeme stát za Ukrajinou, demokracií, NATO a za Evropskou unií. Je důležité, aby veřejnost viděla občany, kteří vlajku chtějí bránit, místo těch, kteří ji chtějí strhnout. Přijďte a přineste si vlajky a transparenty, které ukazují jaké hodnoty ctíte a ukažte je světu pod ukrajinskou vlajkou.

Organizační pokyny:
1. vlajku budeme chránit pouze symbolicky, od skutečné ochrany tu je policie
2. policie bude dbát na pořádek a bezpečnost na shromáždění a bude přítomná na místě, obavy z násilí tudíž nejsou opdstatněné
3. Vzhledem ke specifičnosti shromáždění nebudou zde žádné projevy, jedná se o ukázaní vlajek a transparentů a také se jedna o stání na jednom místě po dobu několika hodin. Prosíme účastníky , aby s těmito faktory počítali.
4. Shromáždění protistrany z Václavského náměstí bude dobře slyšitelné, je nutné se obrnit psychickou odolností

facebooková událost

1 2 3 5