Sdělení

Otevřený dopis za podporu přijetí eura v Česku pro zvoleného prezidenta Petra Pavla

5. 2. 2023

Vážený pane prezidente,

předně bychom Vám rádi pogratulovali k Vašemu zvolení prezidentem České republiky a popřáli mnoho zdaru ve Vaší náročné funkci. Obracíme se na Vás jako občané a zástupci občanské společnosti, členové politických stran a zástupci nevládních organizací, abychom Vám poděkovali za Vaši podporu přijetí eura v Česku a požádali Vás, abyste v úsilí o zavedení eura pokračoval. Jsme si vědomi toho, že Vaše pravomoci nejsou v této oblasti rozhodující, avšak historické precedenty ukazují, že prezident může uplatnit svůj neformální vliv, neboť se opírá o silný mandát z přímé volby a může tak působit na politickou reprezentaci a na veřejné mínění. Podpora hlavy státu v tak strategicky významném tématu se proto jeví jako klíčová.

Věříme, že hlava státu, která nestraší a nešíří nepravdy o euru, ale naopak se aktivně zapojí do racionální diskuze o jeho zavedení, může výrazně ovlivnit veřejné mínění. To je klíčové ke zvrácení negativního postoje velké části veřejnosti k euru, způsobené téměř dvaceti lety dezinformací a demagogie, často z úst nejvyšších ústavních činitelů. Ti používali a používají zcela absurdní a zavádějící argumenty, aby vědomě blokovali vstup Česka do eurozóny. Tím brzdí naši ekonomickou prosperitu.

Nesmírně si ceníme podpory, kterou jste euru vyjádřil jako prezidentský kandidát, a pevně věříme, že v tom budete pokračovat i nadále. Dovolte nám připomenout, že k přijetí společné měny jsme se zavázali naším vstupem do EU již v roce 2004. Euro používá většina našich sousedů a členských států EU jako symbol členství ve sjednocené a silné Evropě. Již dnes je polovina firemních úvěrů pro české firmy poskytována v eurech, neboť jsou finančně výhodnější. Předpokládáme, že stejně jako my nejste spokojen se situací, kdy firmy plně využívají výhod společné měny, ale občanům je to samé upíráno. 

Podpora eura vyžaduje nejen kolektivní úsilí, ale také konkrétní kroky, které přesvědčí vládu i další ústavní činitele o nutnosti učinit nezbytné kroky vedoucí k přijetí společné evropské měny. Jako prezident můžete jednat s vládou ČR, organizovat veřejné debaty s občany a předními českými a zahraničními ekonomy nebo dát impuls k zahájení veřejné kampaně o výhodách našeho členství v eurozóně. Máte rovněž pravomoc jmenovat členy Bankovní rady České národní banky, která může sehrát důležitou roli v rámci procesu přijetí společné měny. 

Přijetí eura v ČR by mělo být jednou z absolutních priorit naší země, vlády a politické reprezentace. Jeho přijetí přinese novou dynamiku naší proexportní ekonomice a zvýší důvěryhodnost českých firem v očích zahraničních partnerů. Přijetím společné měny se rovněž posuneme blíže hlavnímu proudu evropské integrace, což je mimo jiné rovněž jednou z Vašich priorit.

Vážený pane prezidente, děkujeme za Vaši podporu euru a pevně věříme, že v ní budete pokračovat i během výkonu svého mandátu.

Za Volt Česká republika: Adam Hanka předseda

Za Pulse of Europe: Tomasz Peszynski. předseda

Za Pro euro: David Antoš, předseda

Dále podpořil: Martin Exner, poslanec Parlamentu České republiky za STAN

Adresát:
Jeho Excelence
pan Petr Pavel
zvolený prezident České republiky
P R A H A

My jsme Evropa 2023

14. 1. 2023

Loni jsme vyrazili na turné "My jsme Evropa" u příležitosti českého předsednictví. Předsednictví skončilo, ale turné mělo takový ohlas, že letos chceme vyrazit znovu. Proto prosíme:

1. kdo by měl zájem, abychom přijeli do jeho města/obce a je nám ochoten pomoci s organizací na místě, nechť se na nás obrátí, nejlépe na email: info@pulsevropy.cz

2. všechny, kteří nám zde loni psali nebo nám osobně sdělovali, že by nás u sebe chtěli vidět, ať se nám znova ozvou také

3. pokud chcete turné pomoci a myslíte si, že je důležité diskutovat v regionech o EU a euru, přispějte nám na turné finančně na náš transparentní účet: 2101326850/2010

Děkujeme!

Podpořte naše úsilí o euro a evropskou integraci finančním darem.

28. 12. 2022

Pulse of Europe tvrdohlavě usiluje o zavedení eura v ČR a o to, aby ČR byla motorem, nikoliv brzdou evropské integrace.

Pulse of Europe organizuje mnohé pouliční akce, kde použije mnoho paliva, spotřebního materiálu a dalšího.

Pulse of Europe rozdává zadarmo lidem samolepky, placky a vlajky EU.

Pulse of Europe neustále edituje své stránky, tak aby byly aktuální a oslovovaly veřejnsot.

Pulse of Europe cestuje po celé ČR.

Na to všechno potřebujeme peníze. Na palivo, ubytování, tiskoviny, propagační předměty a suvenýry, Občas také na profesionální údržbu a opravu webu. Nemáme žádné zaměstnance, všechnu činnost naši členové vykonávají zdarma a dobrovolně. Nenecháme si platit občerstvení nebo reprezentaci a podobně. Vaše dary využíváme velmi efektivně, prakticky a účelně.

Prosíme přispějte na náš transparentní účet: 2101326850 / 2010

nebo přes Darujme.cz

pomoci nám můžete i zakoupení věcí v našem e-shopu

Můstek 2022: Česko, Evropa, Ukrajina, Svět

11. 11. 2022

17.11.2022 Praha,. Můstek 14:00 až 20:00
Svobodné Česko přetrvá jen v demokratické a sjednocené Evropě a svobodném světě
Loni poprvé, letos podruhé, tudíž nová tradice je zahájena.
"Sametový" Můstek spojuje výročí 17. listopadu s aktuálním evropským a světovým děním. Protože naše svoboda není jen o nás.
Nejsme ani oslavou, ani demonstrací. Jsme stánkové městečko, kde se můžete aktivně zapojit.
Co pro vás máme?
1. Stánky proevropských organizací na kterých můžete podpořit petice ze větší evropskou integraci a euro.
2. Stánek Pražského Majdanu na kterém můžete osobně přispět na pomoc Ukrajině.
3. Stánek íránské (!) opozice na kterém se můžete blíže seznámit s aktuální revoluci v Íránu.
Naše akce trvá celé odpoledne, tudíž další akce 17.11 v pohodě stihnete.

Svolání zasedání členské schůze

25. 10. 2022

Svolání zasedání členské schůze spolku Pulse of Europe, z.s., se sídlem Dominova 2469/3, Stodůlky, 158 00 Praha 5, Česká republika, IČO: 06376924, sp. zn. L 68982 vedená u Městského soudu v Praze (dále jen „Spolek“)

Všichni členové Spolku jsou zváni na zasedání členské schůze Spolku, které se bude konat dne 2. 11. 2022 od 20:00 v Mlýnské kavárně na adrese Všehrdova 449, 118 00 Malá Strana.

Pořadem zasedání členské schůze Spolku je:

Schválení hospodaření Spolku za rok 2021

Stručné hodnocení roku 2021 z hlediska klíčových aktivit a výhled činnosti Spolku do dalšího období

Volba předsedy či předsedkyně Spolku pro nadcházející období

Za svolavatele

TOMASZ PESZYŃSKI 25.10.2022

My jsme Evropa (II. část)

12. 10. 2022

Pulse of Europe ve spolupráci s místním organizacemi Milion chvilek pokračuje v turné po České republice. Pojďme si popovídat o Evropě ve vašem městě nebo obci! Náš eurohujerský hlídkový vůz přiveze evropský stánek do vašeho města /obce. Přijďte si něco přečíst o EU, diskutovat, přijďte si pro evropské suvenýry a pro mnoho dalšího. Akce je organizována u příležitosti evropské předsednictví České republiky.
Rádi se s vámi uvidíme:
17.10. Nový Jičín 16:00 až (bude upřesněno)
24.10. České Budějovice 15:00 až 18:00 křižovatka ulic Kanovnická a Na Sadech.
27.10. Česká Lípa 15:00 až 18:00 Náměstí Edvarda Beneše
Poté co republiku křižují populističtí politici v obytných autech a poté co se do Prahy sjíždějí odpůrci západního a evropského směřování země je třeba, aby po republice začali jednat přátelé Evropy a evropských hodnot a aby se jedna proevropská pražská neziskovka konečně podívala mezi lidi mimo hlavní město.
Pulse of Europe jede za vámi a těšíme se na nová setkání.
Buďme pulsem srdce Evropy!

Demonstrace: Řešením krize je Evropa!

1. 10. 2022

Pojďte s námi Prahou a vyjádřete svou podporu větší spolupráci na evropské úrovni. Potkáme se 8.10. v 17:30 na Můstku. Společně se pak vydáme přes Staroměstské náměstí a Karlův Most na Malostranské náměstí, kde vystoupí několik řečníků. Vyslechnete si např. zástupce Volt Česko a aktivisty ze spolku Pulse of Europe, prezidentku Volt Europa Francescu Romana D'Antuono nebo europoslance Damiana Boeselagera.
Celou akcí se budou prolínat témata související se současnou ekonomickou a energetickou krizí, válkou na Ukrajině, silnější integrací a také otázka práva veta.
Věříte, že Evropa je řešení? Pojďte to s námi dát jasně najevo.

Demonstrace na podporu EU, Ukrajiny a demokracie

27. 9. 2022

Na Pražském hradě se sekají lídři všech zemí EU a představitelé evropských institucí. Budou tady skutečně všichni: von der Leyen, Michell, Macron, Scholz, Sanna Martin, Kaja Kallas, Orbán, Sanches, Meloni, Čaputová, Fiala a mnozí další…
Pojďme se jim ukázat a ukázat jim, že:
1. Češi stále podporují Ukrajinu a ne všichni chodíme na proruské akce na Václavák
2. Chceme, aby se evropští politici zasadili o co nejrychlejší dodávky těžkých zbraní pro Ukrajinu
3. stále podporujeme Evropu a EU
4. Chceme, aby bylo zrušeno veto, aby například Orbán nemohl zablokovat evropskou pomoc Ukrajině.
Čas akce je pouze orientační, protože ještě nevím v kolik hodin přesně přijedou, ale budeme vás informovat, ale je nutné počítat s tím, že to bude od rána či dopoledne v pracovní pátek.
Už je na čase, abychom my Evropané a demokraté opět ozvali, nemyslíte?

My jsme Evropa turné (I. část)

27. 9. 2022

Pulse of Europe ve spolupráci s místním organizacemi vyráží na turné po České republice. Pojďme si popovídat o Evropě ve vašem městě nebo obci! Náš eurohujerský hlídkový vůz přiveze evropský stánek do vašeho města /obce. Přijďte si něco přečíst o EU, diskutovat, přijďte si pro evropské suvenýry a pro mnoho dalšího. Akce je organizována u příležitosti evropské předsednictví České republiky.
Rádi se s vámi uvidíme:
3.10. Zábřeh na Moravě 15:00 až 16:30 náměstí Osvobození
4.10. Svitavy 13:00 až 18:00 náměstí Míru
6.10. Nové Město na Moravě 14:00 až 16:00 Vratislavovo náměstí
10.10. Hradec Králové 11:00 až 17:00 (místo bude upřesněno)
Další místa naleznete v navazující události, která bude vytvořena později.
Poté co republiku křižují populističtí politici v obytných autech a poté co se do Prahy sjíždějí odpůrci západního a evropského směřování země je třeba, aby po republice začali jednat přátelé Evropy a evropských hodnot a aby se jedna proevropská pražská neziskovka konečně podívala mezi lidi mimo hlavní město.
Pulse of Europe jede za vámi a těšíme se na nová setkání.
Buďme pulsem srdce Evropy!

Senátní volby 2022

22. 9. 2022

Názory kandidátů do Senátu na EU, euro a evropskou integraci