Proti propagaci ruského fašismu a Nočním vlkům

5.5.2022 od 10:00 U nákladového nádraží, Praha 3

Podpořte protest proti velebení Ruska a propagaci ruského fašismu, které má již tradiční podobu návštěvy "Nočních vlků" na Olšanských hřbitovech.

Organizační pokyny: (důležité!)
Akce se koná za všedního dne, kdo musí do práce měl by si vzít volno. Je nutné se sejít v 10 hodin dopoledne u Olšanských hřbitovů a vyčkat tam dokud nepřijede nezvaná návštěva. Během let to bylo několikrát brzo, proto je nutné přijít včas a jindy jsme zase hodiny čekali, proto je potřebné obrnit se trpělivostí.

Situace:
Akci na Olšanech, proti které protestujeme, pořádá spolek NV Europe z.s. - NV znamená Noční vlci. Je to český spolek, který zaštiťuje některé akce ruské páté kolony v ČR. Ruští občané zde kvůli sankcím přijet nemohou, ale dorazí čeští kolaboranti a kolaboranti z jiných zemí, především ze Slovenska a Balkánu.
Rovněž mohou dorazit Rusové s českým občanstvím nebo trvalým pobytem a Rusové s občanstvím či pobytem z jiných zemí EU a zemí na kterých nejsou uvaleny sankce.
I když ministr vnitra Rakušan sdělil, že Noční vlci do ČR (tedy do EU) vpuštěni nebudou akce se bude pravděpodobně z výše uvedených důvodů konat tak jako tak.

Proč?
Každý rok zneužívalo Rusko a ruská pátá kolona výročí konce druhé světové války k propagací velkoruského imperialismu a k obhajobně režimu Vladimíra Putina.
Vždy jsme proti tomu protestovali. Nedopusťme tady zvláště letos, poté co Rusko zahájilo krvavou intervenci na Ukrajině a stále více prokazuje fašistický charakter svého státu, aby došlo k oslavám ruské politiky. A letos už nebuďme ochotni ani tolerovat jakékoliv oslavy Ruska- zločineckého státu a ani oslavy jeho neméně zločineckého předchůdce SSSR.

Facebooková událost zde: