Protest proti postoji Německa k Rusku

Dne 27. 1. 2022 v 15 hodin uskuteční skupina Kaputin a Pulse of Europe před německou ambasádou v Praze protest (formou poltické performance) proti postoji Německa k Rusku. Vyjádříme svůj nesouhlas s plynovodem Nord Stream 2 a s chováním Německa, které komplikuje spojencům dodávky zbraní ohrožené Ukrajině a jinak podlézá Kremlu a ruské agresivní politice vůči Ukrajině, Evropě i světu.
Považujeme Německo za přátelskou spojeneckou zemi, která nám je v mnohém vzorem a dobrým nejen obchodním partnerem, a oceňujeme německou podporu integraci Evropy. O to více jsme však znechuceni postojem Německa k současné největší politické vojenské hrozbě Evropě - k Rusku.
Spolupráce Německa s Ruskem na projektech, jako je Nord Stream 2, odmítnutí dodávek zbraní ohrožené Ukrajině (která je pod ruským vojenským útokem a částečnou okupací již 8 let), stejně tak jako komplikace těchto dodávek svým spojencům je nemorální, sobecká a antievropská.
Německo se pokrytecky vymlouvá na svou historii. Přitom je jedním z největších vývozců zbraní na světě, jen je odmítá vyvážet tam, kde se to nelíbí Rusku. Jak chce Německo přispět ke sjednocení Evropy, když dává přednost sobeckému projektu Nord Strem 2 před evropskou bezpečností?
Podporuje Německo skutečně demokracii a mír, když svým chováním povzbuzuje nedemokratické Rusko k další agresi a válce?
Vyzýváme Německo, aby dokázalo, že své úsilí o mír, demokracii a společnou Evropu myslí vážně, a definitivně ukončilo ostudný projekt Nord Stream 2, přestalo komplikovat svým spojencům pomoc Ukrajině a naopak samo Ukrajině pomohlo dodávkami zbraní. Umožnit Rusku beztrestnou agresi na Ukrajině povede jen k dalším válkám a beztrestným agresím Ruska vůči zbytku Evropy.