Akce: Stojíme za Ukrajinou a její vlajkou

11.3.2023 došlo k incidentu, kdy dav zfanatizovaných a rozběsněných podporovatelů Ruska zaútočil na budovu Národního muzea a v Praze, aby z ní strhl ukrajinskou vlajku.

Demonstrace stejných lidí je plánována na 16.4.2023. Pojďme jako občané ukázat, že takovéto chování odsuzujeme a pojďme se symbolicky zastat ukrajinské vlajky na Národním muzeu.


Proč je ukrajinská vlajka na Národním muzeu důležitý symbol, který tam má zůstat? Tato vlajka není pouze symbolem brutálně napadené země, ale je rovněž symbolem naší evropské solidarity s touto zemí, stejně tak jako našich evropských hodnot, které máme s Ukrajinou společné a za které Ukrajinci trpí a umírají. Je symbolem našeho spojenectví v NATO, po kterém Ukrajina touží a stejně tak je i symbolem naší evropské jednoty ke které se Ukrajinci touží přidat.


Budeme tedy stát pod ukrajinskou vlajkou a tím budeme stát za Ukrajinou, demokracií, NATO a za Evropskou unií. Je důležité, aby veřejnost viděla občany, kteří vlajku chtějí bránit, místo těch, kteří ji chtějí strhnout. Přijďte a přineste si vlajky a transparenty, které ukazují jaké hodnoty ctíte a ukažte je světu pod ukrajinskou vlajkou.

Organizační pokyny:
1. vlajku budeme chránit pouze symbolicky, od skutečné ochrany tu je policie
2. policie bude dbát na pořádek a bezpečnost na shromáždění a bude přítomná na místě, obavy z násilí tudíž nejsou opdstatněné
3. Vzhledem ke specifičnosti shromáždění nebudou zde žádné projevy, jedná se o ukázaní vlajek a transparentů a také se jedna o stání na jednom místě po dobu několika hodin. Prosíme účastníky , aby s těmito faktory počítali.
4. Shromáždění protistrany z Václavského náměstí bude dobře slyšitelné, je nutné se obrnit psychickou odolností

facebooková událost