Proti nacionalismu, za sjednocenou Evropu

Načítám Akce
  • akce již proběhla.
Description

English text below:

5 milionů Evropanů bude v sobotu 13. října odpoledne demonstrovat proti nacionalismu a za sjednocenou Evropu. Připojí se k nim i Praha?
Jste proti nacionalismu? Vadí vám xenofobní rétorika politiků? Jejich populistické odmítání evropské spolupráce?
Vadí vám odmítání syrských sirotků? Hlasování českého parlamentu na podporu populisty a autoritáře Orbána? Prezidentovy výroky proti Romům?
Přijďte v sobotu 13. října 2018 ve 14 hodin na Střelecký ostrov vyjádřit svůj postoj. Vezměte si transparenty, nejlépe v angličtině, aby Evropa viděla, že i Praha je s ní. Pojďte nám pomoct s naší velkou vlajkou EU.
Fotografie shromáždění odešleme organizátorům evropské akce.
Připojme se k této evropské akci a k prohlášení svolavatelů, kde se říká:

Chceme žít ve svobodné a mírumilovné Evropě. Místo toho se čím dál více vzmáhá nacionalismus.
Šíří se nesnášenlivost. Rozmáhá se nenávist a násilí je na denním pořádku. Je podněcován strach
před těmi, kdo jsou jiní, a z tohoto strachu se stává politický kapitál. Zaznívá volání po silných mužích, kteří by nás vedli. Společenské systémy jsou podrývány korupcí. Principy právního
státu erodují. Sociální výdobytky a pracně vybojovaná občanská práva jsou v ohrožení. Svoboda a mír už dávno nejsou samozřejmé.
Je na čase vyslat jasný signál!

Zde je link na evropskou akci:
https://13-10.org/

Těšíme se na vás.

Against nationalism, for united Europe

5 million Europeans will gather on Saturday, 13th October, afternoon to demonstrate against nationalism and in support of united Europe. If you are in Prague and feel sorry that you cannot join this international event, you do not have to. Are you against nationalism? Does xenophobic rhetoric of politicians concern you? Are you worried about their populist rejection of European cooperation?

Come to Střelecký ostrov in Prague to express your stance on this, together with the citizens of Czechia. Come and help us with our big EU flag. We will send photographs from the gathering to the organizers of the European event.
Let’s join this European event and the memorandum of its organizers:

We want to live in a free and peaceful Europe. Instead, we witness a growing wave of nationalism. Intolerance is spreading. Hate is becoming more and more prevalent; violence is becoming a daily occurrence. Inciting fear of people who are different is used to gain political capital. Calls for strongmen who would lead us are on the increase. Societal systems are undermined by corruption. Principles of the rule of law are eroding. Social capital and hard gained civil rights are under threat. Freedom and peace are no longer a matter of course.

It is time to send a clear signal!

We are looking forward to seeing you there.

https://13-10.org/

Start Date - End Date

Říj 13, 2018 - Říj 13, 2018

Start Time - End Time

14:00 - 15:00

Event Location

Střelecký Ostrov Praha, Praha 11000 Česká republika

Organizer

13-10.org

Share This