Proti lži a nenávisti

Načítám Akce

Start Date - End Date

Lis 17, 2018 - Lis 17, 2018

Start Time - End Time

14:00 - 16:00

Event Location

Hradčanské náměstí Praha, Praha 11000 Česká republika

Cost

Organizer

Pulse of Europe

Phone

Event Details
Share this:
Description

Miloš Zeman, i přes svůj slib, opět uráží a podněcuje nenávist ke statisícům obyvatel této republiky. Útočí na vzdělané lidi, útočí na uprchlíky, útočí na tělesně postižené, útočí na neziskovky a obzvlášť silně v poslední době zaútočil na Romy.
Andrej Babiš se řídí podobnou politikou. Odmítá solidaritu s EU v oblasti migrace. Útočí na společnou pohraniční stráž. Útočí na uprchlíky, odmítá migrační pakt OSN, který podepsala většina zemí světa, a brání Orbánův xenofobní a autoritářský režim.
17. listopad je dnem, kdy se nejen studenti v letech 1939 a 1989 postavili totalitním ideologiím a jejich propagandě. Měli odvahu říci, že pravda zůstane pravdou a lež lží, jakkoliv ji budeme zkrášlovat. A ani stokrát opakovaná lež se nestává pravdou. 17. listopad je dnem boje za svobodu.
Prezident Miloš Zeman svým chováním společnost úmyslně rozděluje. Andrej Babiš hledá volební hlasy pomocí xenofobie.
Odmítáme politiku lži a nenávisti. Nechceme, aby prezident našeho státu rozděloval společnost a urážel velkou část občanů ČR. Nechceme, aby společně s Andrejem Babišem dělali v očích Evropy a světa z naší země sobeckou a nenávistnou zemičku. Chceme být součástí humanistické a demokratické Evropy.
Proto jsme se 17. 11. 2018 spojili – jak majorita, tak Romové, jak aktivisté, tak občané, jak zdraví, tak handicapovaní – abychom řekli ne rozdělování národa, abychom řekli ne lži a nenávisti a v duchu 17. 11. řekli ano pravdě a lásce.