Pochod ke Dni Evropy

Načítám Akce
  • akce již proběhla.
Description

Drazí Evropané, máme svátek! 9.5 je tradiční den Evropy. Je připomínkou 9. května 1950, kdy francouzský ministr zahraničních věcí Robert Schuman představil myšlenku mírové spolupráce v Evropě.

Proto svoláváme v těchto dnech všechny lidi, kteří si váží našeho členství v EU. svolaváme studenty a mládež, kteří si užívají volného cestování po Evropě, svoláváme členy a příznivce všech proevropských stran. Svoláváme taky všechny cizince, kteří žijí v Praze a rádi by slavili s námi.

Půjdeme krátký pochod od sv. Václava přes Národní třídu a most Legií na Kampu. Cestou mineme Střelecký ostrov, kde probíhají oficiální oslavy dne Evropy spojené s kulturou a zábavou a kam pak můžete po skončení akce pokračovat.

Poneseme velkou vlajku EU, spousty malých vlajek, transparenty a balonky. V Evropě se tohoto dne účastní tisíce lidí. Nastal čas, aby se Praha přestala stydět za to, že jsme v EU a ukázala najevo, že se cítí být též součastí.

Na demonstracích v posledních týdnech se skanduje: „Česko není Rusko.“ My souhalsíme a dodáváme: „Česko je EU.“ Pojďte to říct s námi.

Start Date - End Date

Kvě 09, 2018 - Kvě 09, 2018

Start Time - End Time

08:00 - 17:30

Event Location

Václavské náměstí Praha, Praha 10000 Česká republika

Organizer

Pulse of Europe

Share This