Nezapomínáme. Protestujeme.

Načítám Akce
  • akce již proběhla.
Description

NEZAPOMÍNÁME
Na oběti násilné a zbytečné invaze do Československa v roce 1968. Tehdy v srpnu vládcové Kremlu rozhodli o vojenské invazi do jiného státu, kvůli které v roce 1968 zcela zbytečně zemřelo 137 našich spoluobčanů, přes 500 bylo těžce zraněno a milionům dalších lidí se rozplynula naděje na svobodný a lepší život. Chceme si v první části shromáždění připomenout památku všech obětí.

PROTESTUJEME
Symbolicky v předvečer 50 let výročí invaze proti tomu, že tato politika vládců v Moskvě dosud pokračuje. Zdaleka nejen naše země je tímto zlem postižena. Téměř den co den umírají lidé na okupované Ukrajině – opět z vůle vládců v Moskvě. A titíž lidé rozhodují o plošném a brutálním bombardování území v Sýrii, při kterých zemřelo a umírá vysoké množství dětí, žen i mužů. CHCEME ABY TYTO TRAGÉDIE SKONČILY.

Protestujeme také proti hybridní ruské válce vedené vůči západním zemím. Proti vměšování Ruska do svobodných voleb, vypouštění nenávistné propagandy, proti kyberútokům a dalším agresivním akcím Putinova režimu.
Protestujeme proti vměšování Ruska do české politiky. Proti propagandistickým akcím, jako jsou jízdy Nočních Vlků a turné Alexandrovců. Protestujeme proti nepřiměřeně velké ruské ambasádě, která je špionážní centrálou pro celou střední Evropu.
A v neposlední řadě protestujeme také proti našim politikům a ústavním činitelům, kteří tuto politiku schvalují, podporují nebo dokonce vykonávají. Proti ústavním činitelům, kteří pozvolna podléhají ruskému vlivu a jsou čím dál tím přátelštější k Moskvě a čím dál tím více se odklánějí od našich spojenců v EU a NATO.

PROGRAM
– Připomínka obětí invaze 1968 po 50 letech
– Slovo k současným invazím Kremlu
– Dopis pro občany Ruska.

Nakonec chceme vyjádřit naše přesvědčení, kam ve světě patří Česká republika.

Vyzyváme všemožné organizace, které by se na této akci chtěly podílet, ať nám napíši. Rádi budeme spolupracovat.

Akce se koná v pondělí 20. srpna 2018 u ruské ambasády na náměstí Pod Kaštany 1, Praha 6 – Bubeneč. Scházet se začneme v 18:00 hod. Program začíná od 19:00 hod.

Start Date - End Date

Srp 20, 2018 - Srp 20, 2018

Start Time - End Time

08:00 - 19:00

Event Location

Náměstí Pod Kaštany 1 Praha, Praha 16000 Česká republika

Organizer

Pulse of Europe

Share This