Čištění kamenů zmizelých – připomínka obětí Šoa

Načítám Akce

Start Date - End Date

Led 27, 2020 - Led 27, 2020

Start Time - End Time

18:00 - 18:30

Event Location

Krásova 447/33 Praha 3, Praha 13000 Česká republika

Cost

Organizer

Pulse of Europe

Phone

Event Details
Share this:
Description

Vážení přátelé,

sejděme se a v Den památky obětí holokaustu a vyčistěme alespoň několik kamenů zmizelých, které jsou rozesety po Praze, a které připomínají občany odvlečené a zavražděné během holokaustu.

Vzpomeneme na oběti této strašné události a vyčistíme alespoň pět těchto pouličních památníčků, tak aby byly opět jako nové a připomínaly kolemjdoucím tuto temnou kapitolu evropských dějin.
U památníků položíme květy a zapálíme svíčky.

Tato akce se bude konat nejen v Praze, ale i v Německu, Polsku a Rakousku.

Místem konání Pražské události je ul. Krásova 447/33, Praha 3, kde se sejdeme v pondělí 27. ledna18:00 hodin.

 

Přikládáme prohlášení k tomuto výročí:

 

Vážení Evropané,

75 let po osvobození z Osvětimi si můžeme znovu uvědomit, jak končí omezování základních práv a svobod. Následuje hanobení menšin a zabíjení. Toto výročí je varováním před válkou, diktaturou a likvidací právního státu.  Zamezit tomu, aby se to opakovalo, byl hlavní motiv zakladatelů projektu evropské integrace po skončení druhé světové války.

O tři čtvrtě století později je dnešní Evropská unie – se všemi svými nedokonalostmi – zárukou míru, lidských práv a svobody, pro kterou stojí za to se postavit. Nicméně, tato svoboda stále neexistuje všude, v mnoha zemích jsou ohrožena lidská práva. V některých evropských zemích pracují autoritářské síly, likvidují rozdělení moci a potlačují kritiku. Pokračují útoky na různé národnosti a náboženské menšiny.

Považujeme proto za náš úkol připomínat zvěrstva holocaustu, na které je dle nás odpovědí Evropa zaručující svobodu a lidská práva. Proto dnes symbolicky čistíme tyto kameny. A neděláme to sami. Tato akce se paralelně koná v mnoha německých městech, v Polsku a Rakousku.

Evropa je naše naděje.

Pulse of Europe a Unie evropských federalistů v ČR