Jmenuji se Adam Trunečka, je mi 19 let a od září budu v Pulse of Europe vydávat infografiky o tom, jak EU funguje, jak vznikla, co dělá, co dělat nesmí, nebo co to ta Unie vlastně vůbec je.

Můj zájem o ni začal před rokem o letních prázdninách, kdy jsem si řekl: „Sakra, jak ta EU vlastně funguje?“ A tak jsem si o ní vypracoval materiály. Od té doby jsem se potkal se spoustou lidí, kteří se kolem ní pohybují, a nakonec jsem se rozhodl zapojit se do několika kampaní k evropským volbám. Zaměřil jsem se na to lidi o EU vzdělávat – natočil jsem videa, přednášel jsem na školách, tvořil infografiky, jezdil jsem do regionů.

No a co mne vůbec motivuje tohle všechno dělat? Věřím, že v EU je budoucnost. Věřím, že malé evropské státy nemají v čím dál více globalizovaném světě šanci prosadit se. A ať chceme nebo nechceme, globalizovaný svět nikam nepůjde. Spojená Evropa pro mne tedy není jen krásným ideálem, ale i nutností. Pokud ale mají lidé v EU věřit, musí ji nejprve pochopit, jinak ji mohou politici prezentovat jako nějaký vzdálený satanský byrokratický moloch a svádět na ni mnohé neduhy.

Pokud chcete podpořit vzdělávací činnost Pulse of Europe, sdílejte nás, připojte se k nám nebo přispějte na náš transparentní účet: 2101326850 / 2010Děláte to vlastně pro sebe.

Adam Trunečka, Pulse of Europe