Jsem Tomáš Peszyński, člen spolku Pulse of Europe. Někteří z vás, zejména z Prahy mě možná znají, protože jsem od roku 2014 organizoval různé akce, demonstrace a spolky. Ve skutečnosti jsem obyčejný úředník z pojišťovny. Jen jsem v roce 2014 už nemohl vydržet pasivně sledovat, co se děje z naší zemí a ve světem a rozhodl jsme se být aktivní. Protestoval jsem proti všemu špatnému, proti prezidentovi, proti Kremlu, proti nacionalistům i proti Babišovi.

Když jsem objevil Pulse of Europe, uvědomil jsem si, že tohle je má cesta. Vložit svou energii ne proti něčemu, ale pro něco. Přemýšleli jsme v Pulse, jak pomoci lidem, kteří se cítí Evropany, aby svůj pocit předali dalším. A napadlo nás prostě umožnit jim to dát najevo. Proto lidem rozdáváme odznáčky „Evropa je náš domov“. Taky jsme si všimli, že lidé na veřejné akce, hlavně tedy na demonstrace rádi nosí vlajky EU. Už několik měsíců se s Pulsem staráme o to, aby každý, kdo chce vlajku EU, jednu dostal.
Pokud přijdete na naše akce nebo na nějakou jinou akci, kde jsme hosté, dostanete odznáček nebo vlajku nebo obojí.

Jedině silná a společná Evropa nás ochrání před obrovskou silou současných populistů, nacionalistů a sluhů mocností jako je Rusko a Čína.

Připojte se a pojďme veřejně ukazovat, že právě tohle chceme. Můžeme spolu jako Pulse chodit na demonstrace proti premiérovi a prezidentovi, kterých teď bude určitě hodně. Potřebujeme, abyste nám pomohli s naší velkou vlajkou EU. A budeme si taky připomínat výročí Sametové revoluce.
Možná si někteří z vás pamatují jedno z hesel sametové revoluce: „Chceme zpátky do Evropy.“ Pulse of Europe připravuje několik malých projektů k připomenutí tohoto hesla, zhodnocení toho, jestli se nám ten „návrat do Evropy“ povedl nebo ne. K tomu potřebujeme vaší pomoc. Neváhejte nás kontaktovat (třeba na emailu pulseofeuropecz@gmail.com) nebo nám přispět na náš transparentní účet 2101326850 / 2010.

Buďte pulsem Evropy

Tomáš Peszyński